Ciekawe fakty i mity na temat penisa.

Penis stał się swego rodzaju symbolem męskości. U niektórych mężczyzn jest on źródłem kompleksów, inni panowie są natomiast dumni z tej części ciała. Składa się on z dwóch ciał jamistych oraz ciała gąbczastego tworzących trzon prącia, a także z napletka, wędzidełka napletkowego i żołędzi. Co jest prawdą, a co mitem, o tym męskim narządzie intymnym?

Penis nie może się złamać- MIT

Pomimo tego, iż w penisie nie ma kości, to jednak może dojść do jego mechanicznego uszkodzenia oraz złamania. Takie kontuzje są rzadko spotykane, jednak mogą się zdarzyć. Do objawów złamania penisa można zaliczyć: obrzęk powodujący zgięcie członka, intensywny ból, a także trzask pękających naczyń. Tego rodzaju uraz opiera się na tym, że zostaje przerwana otoczka biaława ciała jamistego prącia. Do takiej sytuacji może dojść na przykład podczas zwykłego urazu, czy zbyt intensywnego, nienaturalnego seksu.

Mały penis w trakcie wzwodu dalej pozostaje niewielki- MIT

Nawet jeśli mężczyzna ma bardzo małego penisa, to jednak w trakcie erekcji może on uzyskać dosyć pokaźny rozmiar. Niewielkie i średnie penisy w trakcie erekcji znacznie zwiększają swoje rozmiary. Co ciekawe, podczas wzwodu, członek może zwiększyć swoje rozmiary nawet trzykrotnie. Z tego właśnie względu, nie warto kierować się jedynie rozmiarem penisa w stanie spoczynku, gdyż podczas wzwodu może stać się on naprawdę duży.

Mężczyźni mogą mieć tylko jedno prącie- MIT

Istnieje pewne rzadkie schorzenie, które polega na posiadaniu dwóch penisów. Nazywa się ono diphallus, a na całym świecie z dwoma penisami żyje ok. 100 mężczyzn. Jednak warto podkreślić, że tylko jeden członek został odpowiednio ukształtowany, ponadto nie jest on i tak do końca funkcjonalny.

Brak seksu nie oddziałuje na długość penisa- MIT

Nieużywany członek niestety zmniejsza się i traci na zawsze swoją sprawność. Z tego względu tak ważny jest regularny seks, a wszelka abstynencja seksualna może mieć na niego bardzo niekorzystny wpływ. Warto pamiętać, że całkowita rezygnacja z seksu działa niekorzystnie na cały organizm mężczyzny. Seks jest zdrowy dla naszego ciała.

Kobiety preferują grube penisy- FAKT

Według przeprowadzonych badań, dla większości kobiet obwód penisa ma znaczenie. Preferują one grubsze członki, gdyż pozwalają one na spotęgowanie doznań seksualnych. Co ważne, kobieca pochwa jest elastyczna. Po wejściu do niej penisa, ulega rozszerzeniu i dostosowuje się do bieżących potrzeb. Bardzo wrażliwe punkty, w tym także punkt G, znajduje się ok. 4 cm od jej przedsionka. Grubsze penisy pozwalają na lepszą stymulację tych punktów, aczkolwiek zbyt grube przyrodzenie może przyczyniać się do powstania bólu w trakcie stosunku.

Duży członek zwiększa męską pewność siebie- FAKT

Hojnie obdarzeni mężczyźni są pewniejsi siebie i mają wyższą samoocenę. O wiele łatwiej przychodzi im również znalezienie partnerki, a także zadowolenie jej seksualnie.

Palenie papierosów może przyczynić się do skrócenia penisa- FAKT

Wzwód występuje wskutek dopływu krwi do ciał jamistych obecnych w prąciu. Palenie papierosów powoduje zwężenie się tętnic, a co za tym idzie, pogorszenie się przepływu krwi. Do penisa będzie docierać więc jej mniejsza ilość, a penis nie uzyska maksymalnego wzwodu, będzie więc krótszy nawet o 1 centymetr. Aby temu zapobiec, warto więc rzucić palenie.

Penis nie jest elastyczny- MIT

Penisy są bardzo elastyczne i potrafią dostosować się do położenia pochwy w trakcie seksu. Nie trzeba się z nim aż tak delikatnie obchodzić. W trakcie seksu w pewnych pozycjach dochodzi do jego znacznego wygięcia, które nie sprawia jednak bólu, ani w żaden sposób nie wpływa na jego stan negatywnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *